Іван Монолатій, О.ВИШИВАНЮК
Історіографічне дослідження. - Коломия: Інститут управління природними ресурсами; Музей історії міста Коломиї, 2001. - 132 с.
У дослідженні проаналізовано основні віхи діяльності державницької школи української історіографії Українського Вільного університету у місті Мюнхені, Федеративна Республіка Німеччина (1946-1991 рр.). Підготовлене на широкій джерельній базі, з урахуванням спеціальної літератури, дослідження висвітлює організаційний поступ, ідеологічний розвиток цієї державницької школи, розкриває напрями її діяльності в царині історичних студій, відображає основні наукові напрямки і методологічні підходи у вивченні історії України вченими української діаспори в зазначених хронологічних рамках. Окремо показані діяльність українських істориків цього приватного вищого навчального закладу поза межами України, якими було розгорнуто дуже цінну педагогічну, наукову й видавничу діяльність, спрямовану на поширення правди про історичне минуле українського народу від найдавніших часів до сьогодення.
Книга викличе інтерес у вчених-українознавців, істориків, педагогів, освітянського загалу та всіх, хто цікавиться історіографією історії України. Видання рекомендовано як експериментальний навчально-методичний посібник для студентів вищих закладів освіти України із спеціальностей: "історія України", "історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни".
Рекомендовано до друку постановами:
Вченої Ради Інституту управління природними ресурсами (протокол №7 від 22.03.2001 р.),
Науково-видавничої Ради музею історії міста Коломиї (протокол №2 від 09.03.2001 р.).
Рецензенти:
- доктор історичних наук, доктор філософії, професор С.Д.Сворак (Прикарпатський університет ім.В.Стефаника);
- кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Т.С.Осташко (інститут історії України НАН України).
Науковий консультант:
- кандидат історичних наук, доцент, П.І.Міщиха (інститут управління природними ресурсами).
Друк:
МППФ "Берег", м.Коломия (тираж 300 пр.)
З питань ознайомлення із цим виданням та його придбанням просимо звертатися:
e-mail: history@yes.net.ua
телефон/факс: (03433) 25529
Завантажити книгу...
|