Культурологічний проект "Наше місто"
770-річчю першої літописної згадки про Коломию присвячується…
17 лютого 2011 р. у рамках презентації книги Степана Андріїшина "Коломия у міжвоєнний період 1919-1939. Суспільно-політичний та національно-визвольний рух у Галичині", яка відбулася в концертно-виставковій залі Музею історії міста Коломиї, адвокат Михайло Петрів з нагоди 770-річчя міста Коломиї передав до фондів Музею, як дарунок місту оригінал печатки Української Сотні Ізольованих в Коломиї за умови її постійного зберігання у фондах Музею історії міста Коломиї.
770-річна Коломия, славне місто на березі Прута відкрила ще одну таємницю з свого минулого. Ця Сторінка є мовчазною, оскільки передає сучасникам тільки історичні відомості у вигляді печатки Української Сотні Ізольованих в Коломиї без жодного слова чи натяку на історію цього артефакту. Восени 2009 р. проводячи ремонт на горищі будівлі в центральній частині міста, а саме пл. Старий Ринок, віднайшлася ця печатка. Цікавим чи навіть загадковим є те, що вона знайдена у тій частині горища до якого не було жодного доступу, оскільки в радянський час вхід на невеличку його ділянку (4 кв.м) був ретельно замурований і тільки розкривши дах нашим очам відкрилося старе лахміття та багато інших речей, серед яких і знайдено цю унікальну печатку, яка має круглу форму виготовлену з латуні, яка закінчується ручкою з дерева.
Краєзнавці, з якими ми спілкувалися, не мають жодної інформації про цю печатку, як і те, що не встановлено жодного її відбитку в літературі чи на документах.
З правдивою повагою,
засновник культурологічного проекту "Наше місто"
адвокат Михайло Петрів
|